Αρχική » Grid with Sidebar » ΚΥΠΡΟΣ :Ο Στεφανος Θεοδοτου πρωταθλητης στο διπλο τραπ

ΚΥΠΡΟΣ :Ο Στεφανος Θεοδοτου πρωταθλητης στο διπλο τραπ

by iHunt

Print Friendly, PDF & Email
demobanner
Κέρδισε τους πέντε από τους επτά πρωταθληματικούς αγώνες!

Ο διεθνής σκοπευτής της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λεμεσού, Στέφανος Θεοδότου, πρόσθεσε άλλο ένα τίτλο πρωταθλητή στην καριέρα του στο διπλό τραπ. Με 774 επιτυχίες στους 900 δίσκους εξασφάλισε με σχετική άνεση την πρώτη θέση στην τελική κατάταξη του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ 2014, ενώ αρκετός συναγωνισμός υπήρξε στην κατάκτηση των άλλων δυο θέσεων, αφού δεύτερος κατετάγη ο Τζιοβάνης Σαββίδης του Σκοπευτικού Ομίλου Λάρνακας με 719/900 και τρίτος ο Παναγιώτης Πουρίκκος της Σκοπευτικής Οργάνωσης με μόλις ένα δίσκο διαφορά (718/900). Ο διεθνής σκοπευτής του ΣΚΟΛΑΡ Λεόντιος Λεοντίου με 716/900 έμεινε στην τέταρτη θέση.

Το φετινό πρωτάθλημα σκοποβολής στο διπλό τραπ, περιλάμβανε επτά αγώνες και για κάθε αθλητή μέτρησαν τα έξι καλύτερα αποτελέσματα. Ο πρωταθλητής Στέφανος Θεοδότου κατάφερε τελικά να κερδίσει τους πέντε από τους επτά πρωταθληματικούς αγώνες, γεγονός που έκανε πιο εύκολη την όλη προσπάθειά του για την τελική επικράτηση. Συγκεκριμένα, ο διεθνής σκοπευτής της ΣΚΟΛΕΜ κέρδισε τους «Παγκύπρίους Αγώνες», το «Κύπελλο Λάρνακας», το «Κύπελλο Παραλιμνίου», το «Κύπελλο Αμμοχώστου» και τους «Διασωματειακούς Αγώνες». Τους άλλους δυο αγώνες τους κέρδισαν οι, Λεόντιος Λεοντίου («Κύπελλο Λευκωσίας») και Παναγιώτης Πουρίκκος («Κύπελλο Πάφου»).